İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yöresel Ürünler Yapıp Satarak Para Kazanmak

Yöresel Ürünler Yapıp Satarak Para Kazanma
Yöresel Ürünler Yapıp Satarak Para Kazanma

Bu usulü kullanmaya karar verdiyseniz ne gibi yöresel mahsuller yapacağınıza karar vererek işe başlamalısınız. Mesela halihazırda yaptığınız yöresel mahsuller var mı, etrafınız tarafından hoşlanılıyor mu? Ege, Akdeniz, Karadeniz, Doğu Anadolu mutfağından hangi yöresel besinleri yapabilirsiniz? Başka Bir Deyişle Erzincan tandır ekmeğini, o yöreden bir konut hanımının yapması daha basittir. Ya da yeniden Erzincan’a ait olan, basmaca ismiyle de öğrenilen “saruc” adlı yöresel lezzetin Karadenizli bir konut hanımı tarafından yapılması beklenemez. Neticede ülkemiz lezzet ve mutfak bakımından oldukça zengin bir spektruma sahip. Başka Bir Deyişle her yörenin kendine has besinleri, şekerlemeleri, ekmekleri, kışlık hazırlıkları, turşuları, çorbalıkları… var.

Yöresel mahsuller denilince usumuza özel peynirlerden kaymaklara, ballardan kuru bakliyatlara, baharatlardan soslara, salçalardan turşulara, şekerlemelerden zeytinyağlılara varana kadar pek çok şey geliyor. Bu alanda yapabileceğiniz rakamsız değişik şey var. Hangi yöresel mahsule yoğunlaşacağınız sizin marifetinize ve isteğinize bağlı olarak tanımlanacaktır. Satış safhasında kullanacağınız usuller de oldukça çok. Misalin; isterseniz bir site açabilir ve yaptığınız yöresel mahsulleri internetten satabilirsiniz. Ya da tanıdığınız esnaflar varsa el imali mahsullerinizi satmaları için onlara öneri götürebilirsiniz. Ayrıca etrafınızdakilere satış yapabilir, çarşı pazarda mahsullerinizi satmayı sınayabilir, bölgenizde tertip edilen kermeslerde kaderinizi sınayabilir, bir hayli değişik biçimde satış yapabilirsiniz. Neticede insanların yöresel mahsullere olan alakası gün geçtikçe daha çok çoğalıyor. Başka Bir Deyişle yapacağınız hoşum yöresel mahsullerinizin elinizde kalmayacağından emin olabilirsiniz.

Kimler Yöresel Mahsuller Yapıp Satarak Para Kazanabilir?

Eee bu kadar konuştuktan sonra kimlerin bu işten para kazanabileceğini kavramış olmanız gerekli. Başka Bir Deyişle yöresel mahsuller yapıp satma işi daha çok konut hanımları için uygundur. Ama natürel bu konut hanımları dışındaki bireyler yöresel mahsuller yapıp satamaz demek de değil. Şayet elastik saatler içinde çalışıyorsanız ve bu iş için gereken zamanı, emeği tüketebilecek eforu içinizi seziyorsanız, siz de bu usul sayesinde para kazananlar arasına katılabilirsiniz. Ya da kendinizi emin bir alanda çok geliştirmiş olabilirsiniz. Mesela yörenize ait özel ve lezzetli bir ekmeği yapmak için yalnızca 1 saat size yetiyordur. Bu gidişatta da elinizdeki bu eşsiz marifeti kullanmamak hem kendinize hem de cüzdanınıza yapacağınız bir haksızlık olur. O surattan yukarıyadaki bilgilerden de kavrayacağınız gibi, bu alanda hünerli olduğunu düşünen herkes yöresel mahsuller yaparak para kazanabilir.

Yöresel Mahsuller Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu işteki hasılatınızı tanımlayacak olan etkenler de satış usulleriniz ve hangi alan üzerinde imal yapacağınız olarak belirtilebilir. Başka Bir Deyişle yöresel mahsuller yapıp satarak ayda 300 lira da kazanabilirsiniz, 500 lira da. Neticede ne kadar çok imal yaparsanız o kadar çok kazanırsınız. Ama bu işin bir konut hanımı için epey hasılatlı olacağından emin olabilirsiniz. Neden mi böyle diyorum? Zira marifetli eller tarafından yapılmış yöresel mahsuller, gerçekten yapan şahsın emeğinin hakkını verecek maliyetlerde. Şayet yöresel mahsullerin maliyetlerine şöyle bir göz dolaştırırsanız, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Sonuçta, aileniz için hazırlayacağınız yöresel mahsullerin yanına azıcık da cebiniz için çalışsanız fena mı olur sanki! Zati devamlı olarak bu işlerle uğraşıyorsunuz. Eliniz ustalaşmış, hünerleriniz pekişmiş olmalı. İyi olduğunuz bir işten para kazanmak belirlim ki sizi mutlu edecek ve daha iyi yaşamanızı sağlayacaktır. O halde daha fazla zaman kaybetmeyin ve ne yapacağınızı düşünmeye başlayarak para kazanmak için ilk adımınızı atın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir