İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Takı Tasarlayarak Para Kazanmak

Takı Tasarlayarak Para Kazanmak
Takı Tasarlayarak Para Kazanmak

Konut hanımları, talebeler, ek hasılat elde etmek isteyenler, emekliler ve bu işi yapabilecek maharete sahip olduğunu düşünenler! Bellim şu ana kadar takı planlayarak para kazanmak hakkında kesinlikle bir şeyler duymuşsunuzdur. Ama bu alanda hiçbir adım atmamışsanız, demek ki okuduklarınız yeterince tesirli olmamış. Ya da takı planlamak hakkında ayrıntılı bilgi edinememiş de olabilirsiniz. Başka Bir Deyişle sebebi ne olursa olsun, bu hasılat kapısını görmezden gelmişsiniz. Fakat azıcıktan edineceğiniz bilgiler sayesinde, takı planlama işinin tüm inceliklerini bilmiş olacaksınız.

Öğreniyorsunuz takılar, aksesuarlar senelerdir bayanların bırakamadığı eşyaların arasında yer almaktadır. Natürel takılara ilgi duyanlar arasında sadece bayanlar değil, erkekler de var. Bunu da bir dipnot olarak ilave edeyim ki alıcı kitlenizin ne kadar geniş olduğunu kavrayın. Öteki taraftan, takı tasarımı klişe bir hasılat usulü olarak görülse de her zaman sürecek bir iş oluşu göz arkasını edilemez bir etmendir.

Modeller ve stilleri değişse de takılar her zaman yaşamımızda yer alacak mahsullerin başında gelmektedir. Kısacası takısız bir yaşam düşünülemez, düşünülmesi öneri bile edilemez! Tamam tamam azıcıkçık mübalağa ettim. Ama ucuz görünen bu aksesuarların ne kadar çok müşterisi olduğunu hepimiz görüyoruz. Şayet göremiyorsanız da çevrenize bir bakın tenim.

Kimler Takı Planlayarak Para Kazanabilir?

Hakikatinde bu iş için uygun olanlar daha çok bayanlardır. Natürel, takı tasarımı yapan erkekler de olabilir; ama bunların parmakla gösterilecek kadar az rakamda olması, onları imtiyazlar içerisine sokmaktadır. Bu surattan ben takı planlamayı bir bayan işi olarak anlatacağım. Öte yandan, bayanlar derken gerçekten tüm bayanlardan bahsediyorum.

Çalışan, çalışmayan, talebe, emekli, konut hanımı kısacası hepsi. Zorunlu kabiliyeti ve zamanı olan her bayan bu işin altından rahatlıkla kalkacaktır. Çünkü bayanların takılara olan düşkünlüğü, onlara fantastik bir biçimde avantaj sağlamaktadır. Öğreniyorsunuz, insanların hoşlandığı şeylerle uğraşması öteki işlere göre çok daha basit olmaktadır. Başka Bir Deyişle bayanların takılara olan merakının daha bebeklikten başladığını düşünürsek, bu iş onlar için çocuk oyuncağı olacaktır.

Öte yandan, takı planlama işini tüm bayanlar yapabilir dedik ama natürel bu iş için üstlenmeniz gereken bazı mesullükler olduğunu öğrenmelisiniz. Mesela, takı planlama işi için gereken zamanı ayırabilmelisiniz. Başka Bir Deyişle çok yoğun çalışıyorsanız, değişik para kazanma usullerini düşünmelisiniz. Ayrıca bayanların doğuştan maharetli olduğumu düşünsem de şayet incik boncuk işlerine meraklı değilseniz, hoşlanılacak takılar yapmanız pek muhtemel olmayacaktır. Neticede bu iş yalnızca birkaç tane boncuğu ve bir araya getirmekten ibaret değildir. İnsanların alkışını kazanacak takılar yapmanız, bu işin en esas kaidelerinden biridir.

Takı Tasarımı Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Takı tasarımı yaparak ne kadar para kazanacağınız bu iş için tükettiğiniz zamana ve mekana bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Misalin; ayda 10 tane takı yapıp satan bir şahıs ile 50 tane takı yapıp satan bir bireyin hasılatı arasında aşikar bir fark olacaktır. Ya da takılarınızda ne cins malzemeler kullandığınız, inciğe boncuğa ne kadar para tükettiğiniz hem takılarınızın maliyetlerini hem de elinize geçecek parayı tanımlayacaktır.

Yaptığınız takıları satarken hangi usulleri kullandığınız da hasılatınızı etkileyecek bir öteki etmen olacaktır. Misalin; tasarımlarınızı yalnızca çevrenize değil, butik mağazalara ve orijinal mahsuller satan takı dükkanlarına tanıtmalı, kesintisiz yeni alıcılar bulmaya çalışmalısınız. Neticede takı planlamak için almanız gereken malzemeler hayli ucuzdur. Misalin, orijinal bir kolye için toplamda 5 liralık malzeme kullandınız; ama iş satmaya gelince bir kolyenin maliyeti en az 20 lira olacaktır. Bu işin kar oranının hayli yüksek olduğunu öğrenmelisiniz. Daha ne diyeyim, karar sizin…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir