İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Playstation Cafe Açmak Maliyeti ve Gelirleri

Playstation Cafe Açmak
Playstation Cafe Açma Maliyeti

Playstation cafe açarak kendi işini kurmak isteyenlerden aldığımız yoğun maillerden sonra, playstation cafe açmakla alakalı bir yazı kaleme alma kararı aldık. Bu sebeple bu sektörde epey başarı kazanmış ve 3 playstation cafesi olan bir işletme sahibiyle konuştuk. Playstation cafe sektörüyle alakalı birinci oral güvenilen ve çok kıymetli veriler edindik. Hüseyin Bey’e bizden tecrübelerini ve bilgilerini esirgemediği için çok teşekkür ediyoruz.

Playstation cafe nasıl açılır?

Son vakitlerde playstation cafe açmayı düşünen, bunun yanı sıra açan ve hala sihirli çözümler arayan tonlarca insanla konuştum. Şu anda 3 adet playstation cafe işletiyorsam bunu, sektördeki sınırları zorlayarak yeni fikirler ve konseptler denemeye borçlu olduğumu söyleyebilirim.

Oyuncu olan birinin playstation cafe açmak istemesi epey normaldir. Aslına bakacak olursanız ben de oyun oynamayan ve playstation cafe açmak talip birisi ile hiç karşılaşmadım. Konuyla alakalı problemse oyuncuların korkunç iş adamları olması! Oyuncuların kafasında video oyunları sevgisiyle para birbirine eşittir. Ancak bu yanlıştır. Çünkü oyun oynamayı sevmek demek playstation cafe işletebilecekleri manasına gelmiyor. Sonuçta playstation cafe açmak talip bu tarz oyuncuların para kazanmak için neler yapmaları gerekliliğini bilmeleri lazım olur. Playstation cafe açarken bilmeniz gerekenlerden bazıları şunlardır:

Konsollar için büyük ekranlar: Büyük olan daima iyidir. Örneğin geriden projeksiyonlu yahut yalnızca projeksiyonlu playstation cafeler biraz biraz sektörde boy göstermeye başlamıştır.

Müşterilerinizin rahatı için konforlu koltuklar: Müşterilerinizi rahat ettirdiğiniz ölçüde onlar dahi sizden memnun olacaktır. Bu sebeple koltuk tercihine itina gösterin.

Uygun yer: Büyük bir üniversitenin karşı sokağında playstation cafe açmak akıllıcadır. Ayrıca “çevrenizde diğer playstation cafe var mı?” araştırmalısınız.

Fiyatlandırma: Fiyatlandırmayla alakalı bir ton yanılgı yapılır fakat mesela 10 TL çok yüksektir ve 1 TL’de çok düşüktür. Makinelerin yeniliğine göre bu rakamların arasında bir bedel belirleyebilirsiniz. Fiyat belirlemede civardaki cafelerin ücretleri de mühim bir kriterdir.

“Bütün oyunları ücretsiz alabilirim” yanılgısı: Sektörde olmayan birtakım şahıslar nedense bu fikre kapılır ve tüm oyun merkezlerini için oyunların ücretsiz olduğunu düşünür. Microsoft, Sony ve Nintendo bize oyunları ücretsiz verirse kendi tanıtımlarını yaparlar diyerek düşünürler. Ancak vaziyet kesinlikle bu türlü değildir.

Playstation cafede gıda satışı: Müşteriler iyi görüntülü bir cafeye gitmek isterler ve besinlerin, sandviçlerin, içeceklerin ve atıştırmalıkların satılmasını isterler. Ayrıca gıda satışından iyi gelir elde edebilirsiniz.

Detaylı bir iş planı: Başarılı olmanız ve gelecekteki riskleri en üye indirmek için detaylı bir iş planı hazırlamanız gereklidir. İş planı sizin bu işte rehberiniz olacaktır. İş planı hazırlama konusu ile ilgili kendinizi yetersiz buluyorsanız bir eksperden yardım alabilirsiniz.

Playstation cafe açma şartları

  • Cafenizin büyüklüğü 100 metrekareden az olmamalı,
  • Cafenin tavanın yüksekliği 3,5 m ve üzeri olması(Bunun nedeni havanın ses izolasyonuna yardımcı olmasıdır. Bilindiği üzere hava ses yalıtımını gerçekleştiren en iyi elementtir.)
  • Cafenin cami yahut mektep gibi yerlere mesafesi minimum 100 m olmalıdır,
  • Cafenin bulunduğu binadaki komşuların çoğundan(En az yüzde 51’inden) muvafakat belgesi alabilmek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir