İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pilot Garage Ekspertiz Bayilik ve Franchise Şartları

Pilot Garage Ekspertiz Bayilik ve Franchise Şartları
Pilot Garage Ekspertiz Bayilik ve Franchise Şartları

Ekspertiz Bayilik Şartları

Türkiye dünya genelinde oto ekspertiz sektörünün en çok büyüdüğü ülkelerden bir tanesidir. Vasıta maliyetlerinde yaşanan süratli yükseliş ve ikinci el vasıtalara müteveccih arz çoğalışı ile beraber; oto ekspertiz sektörünün ehemmiyeti gün geçtikçe çoğalmaktadır. İkinci el vasıta satın almak isteyen harcayıcılar ise; ikinci el taşıtı satın almadan evvel vaziyetini net olarak bilmek emeliyle fertsel şirketler yerine ülke çapında müessesesel zincir oto ekspertiz işletmelerine daha fazla rağbet gösteriyor. Bu kapsamda kendi oto ekspertiz şirketinizi kurmak yerine milli çapta öğrenilirliği olan bir markadan bayilik almanız önerilir.

Ülkemizde bayilik veren çok rakamda milli çapta ekspertiz işletmesi bulunuyor. Bu işletmelerden biri olan Pilot Garage işletmesi marka bedeli ile ön tasarıya çıkıyor. İstanbul Esenyurt merkezli firma, 2011 senesinden beri bayileri ile beraber harcayıcılara tehlikesiz bir ekspertiz hizmeti sağlamaktadır. Son teknoloji aygıtları aracılığıyla vasıtaların mevcut vaziyetini en iyi biçimde ortaya koyan bir rapor hazırlayan Pilot Garage, ülkenin her yanında harcayıcılara yakın olmak emeliyle bayilik veriyor.

Türkiye’nin dört bir yanında 100’ü aşkın bayiliği bulunan Pilot Garage’nin yeni bir bayiliğini kurmak emeliyle bir hayli koşul ve şartı karşılıyor olmanız gerekiyor. Ek olarak şirketin franchise ve katılım hisselerine ait anapara meblağlarını karşılıyor olmanız gerekiyor.

Pilot Garage tarafından sağlanan bilgilere göre:

– Adaylarda İstenen Koşullar:

Sektördeki başka bir ekspertiz işletmesinden franchise sahibi olmamak
Otomotiv sektörü hakkında bilgi ve vizyon sahibi olmak
İdare, şirket, organizasyon, satış ve pazarlama mevzularına dominant
Alıcı memnuniyeti mevzusunda galibiyetli çözümler oluşturabilecek
Tüm zamanını işe ayırabilecek
Yatırım için finansman ve öbür şartları sağlayabilecek
– Pilot Garage Tarafından Sağlanan Yardımlar:Bölge Koruma
Müessesesel Kimlik
Yatırım ve şirket idare danışmanlığı
Franchise kredi kutuyu sağlanması emeliyle Küçük Ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ve Bankalar ile görüşme sağlanması
Sektörel eğitim
Yer tercihi
Proje ve dekorasyon
Tanıtım ve reklam
Ürün geliştirme ve öbür arzlı yardımlar.
– Eğitim

Pilot Garage’nin galibiyetinin altında uyuyan sebeplerden biri de çok ciddi bir eğitim sürecine sahip olmasıdır. Bir franchise kurmak isteyen aday ve takım kumpaslı olarak kurs programlarına dahil edilirler. Bu kurslara katılımlar lüzumlu bir biçimde periyodik olarak reelleştiriliyor. Franchise sağlanmadan evvel de eğitim programlarına katılmak lüzumlu.

– Yer Koşulları

Müessesesel kimliğe uygun bir yapı
Otomotiv sektörüne yakın
Yaya ve vasıta trafiğine yakın
Asgari 150 metrekare iç alan ve 6 metre tavan yüksekliğine sahip
Ön cephesi asgari 6 metre
– Finansman Koşulları

Pilot Garage, yer ve projeye bağlı olarak franchise kıymetinde farklılıkla gidebilmektedir. Vasati olarak şirketin franchise sistemine dahil olmak için 150 bin liralık ek maliyetiniz olacak. Firma ek olarak tüm brüt cirodan yüzde 8 katılım hisseyi arz etmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir