İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Meyve Suyu Barı Açma Maliyeti ve Gelirleri

Meyve Suyu Barı
Meyve Suyu Barı

Meyve suyu barları 90’lı senelerin ortasından itibaren yaygınlaşmaya başlamış ve bu alana gösterilen arz gitgide daha çok çoğalmıştır. Bunun sebepleri arasında, insanların yoğun koşuşturmaları içerisinde hem soluklanmak hem de sıhhatli bir şeyler içmek ismine meyve suyu barlarını uğrak noktası olarak kullanmaları gelmektedir. Hem süratli hem de pratik olarak harcanan bu meşrubatlar yalnızca sıhhatli oldukları için değil lezzetleriyle de çoğu insanın müptelası olduğu meşrubatlar arasındadır. Hem sıhhatli hem nefis hem süratli! Bir insan bir meşrubattan daha fazla ne bekleyebilir ki değil mi?

Hal böyle olunca meyve suyu barları da birbiri arkasına açılmaya, insanlar için yeni ekmek kapıları oluşturmaya başladı. Gelelim bu usulden sizin nasıl para kazanacağımıza. Öncelikle meyve suyu barı alanında çok rakamda rakibiniz olduğunu öğrenmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Yani işinizi kuracağınız bölgeyi iyi seçmeli, en az birkaç blok süresince başka meyve suyu barı olmaması gerektiğini unutmamalısınız. İlaveten; meyve suyu barınızı kalemtıraşınız yerin yoğun sokaklar üzerinde, alışveriş merkezleri yakınında ya da içinde, insanların yaya olarak sık kullandığı yol kenarlarında, mektep, üniversite etrafında, site içinde gibi alıcı potansiyeli olan mekanlarda yer almasını sağlamalısınız.

Galibiyetli meyve suyu barlarının çalışma sistemlerini araştırmak da kullanabileceğiniz bir usul. Bu biçimde belki usunuza gelmeyen bir mahsulü menünüze koyabilir ya da değişik bir reklam kampanyasını uygulayabilirsiniz. Satın alacağınız teçhizatlarda ise ayrıntılı bir araştırma yaparak piyasanın hem en ucuz hem de en nitelikli malzemelerini, vasıta gereçlerini satın almayı sınayabilirsiniz. Ayrıca piyasada en çok satan meyve sularının ne olduğunu inceleyebilir, çok satan kokteylleri cümbüşlü adlarla menünüze koyabilirsiniz. Personelinizi seçerken de seçiminizi cümbüşlü ve cana yakın şahıslardan yana yapmanızın veriminize olacağını belirteyim. Ayrıntılı bir pazar araştırması, uygun personel, nitelikli ve güler suratlı bir hizmet karşılığında bu alandan gayet iyi hasılatlar elde edebilirsiniz.

Bu alanda kullanabileceğiniz bir öteki usul de sektörde ad yapmış meyve suyu barı şirketlerinin bayiliğini almaktır. Bu biçimde yukarıyada bahsettiğim ayrıntılarla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Zira bayiliğini aldığınız şirketler size gereksiniminiz olan mevzularda reklam, mahsul spektrumu, tedarikçi gibi takviye olacaktır. Buna ek olarak bazı işletmelerin bayilik verirken bayağı franchising modelini kullandığını, kimilerinin yatırım ortaklığı alternatifini seçim ettiğini, kimilerininse kiralama modeliyle çalıştığını söyleyebilirim. Bunların içinden size uygun olanı seçerseniz, hoşlanarak yapabileceğiniz işinizin işvereni olarak rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Kimler Meyve Suyu Barı Açarak Para Kazanabilir?

Yukarıda bahsettiğim gibi kendi işinin işvereni olmak isteyen herkes meyve suyu barı açarak para kazanabilir. Natürel bir firmacının sahip olması gereken kaliteleri taşıdığınızı söyleyerek herkes dediğimi belirteyim. Bu iş cümbüşlü olarak görünmekle beraber; gerektiği zamanlarda ciddi bir idareyici gibi davranmalı, işlerinizi iyi takip etmeli ve meyve suyu barınıza daha fazla kazandırabilmek için her türlü fırsatı değerlendirmelisiniz. Sonuçta siz de insanlara taze meyve ve sebzelerden hazırlanmış meşrubatlar sunmak istiyor ve mutlu olabileceğiniz bir iş kurmayı düşünüyorsanız, meyve suyu barı açmak neden size göre olmasın, değil mi?

Meyve Suyu Barı Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Meyve suyu barı açarak ne kadar para kazanacağınızı düşünüyorsanız, şunları söyleyebilirim. Bu işte hasılatınızı tanımlayacak olan etken; firmanızın reklamını ne kadar iyi yaptığınıza, ne derecede hizmet verdiğinize ve en ehemmiyetlisi mekanınızı nerede açtığınıza bağlı olarak değişecektir. Zira meyve suyu barlarındaki maliyetlerin arasında öyle uçuk farklar yoktur. Misalin; bir nar suyu x şirketinde 10 lira iken y şirketinde 50 lira olmaz. Bu sektörde maliyetlerde çok fazla fark yaratamazsınız. Piyasadaki meyve suyu barlarında uygulanan tarifelere hemen hemen birbirinin aynıdır. Ancak yeni hasılat kapınızda kaç şahsa meşrubat sattığınız sizin cironuzu tanımlayacak olan esas etmendir.

Nitelikli iş yaparsanız, bir meyve suyu barından aylık 10.000-15.000 lira etrafında ciro elde edebilirsiniz. Neticede artık hasılatınızı tanımlayacak olan sizsiniz değil mi? Mutsuz olduğunuz işi vazgeçip, kendi işinizin işvereni olma hayalinizi reele dönüştürdüğünüze göre; dişinizi tırnağınıza takıp çalışmalı ve ne kadar istiyorsanız o kadar çok para kazanmalısınız. Eğer meyve suyu barı açma fikrinden hoşlandıysanız, size şimdiden bol hasılatlı ve bol alıcılı günler diliyorum…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir