İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Masaj Yaparak Para Kazanmak

Masaj Yaparak Para Kazanmak
Masaj Yaparak Para Kazanmak

Masaj salonu açmanın öyle göründüğü kadar basit bir iş olmadığını söyleyerek detayları anlatmaya başlayayım. Öncelikle böyle bir iş yeri açmak istiyorsanız, ayrıntılı bir araştırma yapmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Ayrıntılı derken, bu sözcüğü öyle söz olsun diye kullanmadığımın da altını çizmek isterim. Zira mevzu hakkında bilgi sahibi olsanız dahi alıcı portföyünüz, vereceğiniz hizmetler, almanız gereken evraklar, çalıştıracağınız bireyler, lüzumlu teçhizatlar gibi pek çok alanda araştırma yapmanız gerekecek. Natürel sonradan hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız!

Misalin; masaj salonunuzu kalemtıraşınız yer tercihi, salonunuzun büyüklüğü, burada ne gibi hizmetler olacağı… Tüm bunları tek tek hesaplamalı ve işinizden ne kadar çok hasılat elde etmek istiyorsanız, salonunuza o kadar yatırım yapmalısınız. Natürel bu demek değil ki ilk etapta işinizi minik ölçekli kurup sonradan geliştiremezsiniz. Minik bir daireyi masaj salonu haline çeviren ve daha sonra işini geliştiren bir hayli teşebbüsçü olduğunu söyleyebilirim. İlaveten, yapmış olduğu yatırımda alacağı tehlikeleri minimize etmeye çalışan teşebbüsçüler için minik ölçekli bir işle başlamak gayet anlamlı olacaktır. Ama ister minik düşünün, ister büyük; bu işte göz arkasını etmemeniz gereken en ehemmiyetli etken araştırmadır. Çevrenizdeki zaferli masaj salonlarının çalışma sistemlerini araştırmalı, rakiplerinizin ne kadar eforlu olduğunu öğrenerek adımlarınızı buna göre atmalısınız.

Masaj salonu açmak için lüzumlu doküman ve izinlerinizin bütün olması daha sonradan başınızın ağrımaması için lüzumludur. Ayrıca masaj salonunuzun reklamı için de iyi bir bütçe ayırmalısınız. Zira insanları hizmetinizden haberdar etmek, reklam unsuruna gereken ehemmiyeti göstermeniz gerekmektedir. Salonunuzun dekorasyonunu, firmanızda kullanacağınız donanımları ve bunun gibi ayrıntıları da çağdaş ve nitelikli mahsullerle yapmalısınız. Ayrıca paklik, konfor gibi unsurları da bütün olarak sağladığınızdan emin olun. Çünkü insanlar size gevşemek için para ödeyecek ve hiç kimse lekeli, soğuk, sıcak, hengameli bir etrafta masaj hizmeti almak istemez.

Verdiğiniz hizmetle, hizmetin verildiği mekan arasında insanı rahatsız etmeyen bir geçim olmalı. Şayet bu alanda kendi zevkinize güvenmiyorsanız dış kaynaklardan yararlanmayı sınayabilir, iç dekorasyonunuzu alanında uzman birilerine yaptırabilirsiniz. Neticede kendi işinizin işvereni oluyorsunuz ve hangi işin altından kalkıp hangisinden kalkamayacağınızı sizden daha iyi öğrenebilecek biri yoktur. Bu surattan, masaj salonunuzu açmadan evvel her türlü ihtimali hesaplarsanız, siz de bu sektörden para kazananlar arasına katılmış olursunuz.

Konutta Masaj Yaparak Para Kazanmak

Masaj yaparak para kazanmak için kullanabileceğiniz usullerden bir tanesi de konutta masaj yapmak. Evet, bu sektörden konutta çalışmanın verdiği sevinci yaşayarak para kazanmanız da muhtemel. Natürel bunun için bazı şartları sağlamanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Neticede masaj yapabileceğini düşünen herkes, bu usulü kullanamaz. Çünkü masaj yapabilmek için lüzumlu eğitimi ya da sertifikayı almış olmalısınız. Ayrıca bu evraka sahip olsanız dahi konuttan çalışmak için alakalı kuruluşlardan bazı özel izinleri almanız gerekiyor. Tüm bunları inceleyip gereken tüm dokümanları temin ettikten sonra para kazanmak için ilk adımınızı atmış oluyorsunuz.

Kimler Masaj Yaparak Para Kazanabilir?

Masaj mevzusunda eğitim almış bireyler bu alandan rahatlıkla para kazanabilir. Buna ek olarak masaj alanından para kazanmak için hangi usulü izleyeceğiniz de bu sualin yanıtını etkileyecektir. Misalin; konutta masaj yaparak para kazanmak istiyorsanız, masöz ya da masajcı olmanız ilk kaidedir. Ama masaj salonu açarak para kazanacaksanız, elinizde emin bir anapara olması ve gereken tüm dokümanlara sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca firma becerinizin olması da sahip olmanız gereken özellikler arasındadır. Neticede bu iş için en apaçık kaide, masaj mevzusunda eğitim almış olmanızdır. Şayet siz de bu para kazanma usulünü kullanmak istiyorsanız, ilk işiniz eğitim alabileceğiniz kursları incelemek olmalıdır.

Masaj Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu işten ne kadar para kazanacağınız hangi usulü izleyeceğinize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Misalin; bir masaj salonu açmaya karar verdiniz diyelim. Salonunuzda ne gibi ödünler olduğu, farklı hizmetler verip vermediğiniz, reklamınızı ne kadar iyi yaptığınız gibi etmenler hasılatınıza dolaysız olarak tesir edecektir. Değişik taraftan konutta masaj hizmeti verdiğinizi düşünün. Kaç tane alıcınızın olduğu ve ne kadar iyi hizmet verdiğiniz, cebinize girecek para ölçüsünü tanımlayacaktır. Ancak her halükarda şunu bilmelisiniz ki bu usul gerçekten standartların üzerinde hasılatlar sağlamaktadır.

Konutta masaj hizmeti vererek aylık 2000-3000 lira kazanan çok rakamda profesyonel masöz-masajcı var. Neticede masaj yaptıracak bireyler kazanç seviyesi yüksek olan gruplardan oluşmaktadır. Bu bireyler emin olun ki iyi hizmet aldıkları zaman keselerinin ağzını açmaktan çekinmezler. Başka Bir Deyişle şayet hala masaj yaparak para kazanabilir miyim diye düşünüyorsanız, bu sualin yanıtının büyük harflerle “evet, elbette, natürel ki, netlikle” gibi kelimeler olduğunu bilmesiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir