İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kargo Firması Nasıl Açılır?

Kargo Firması Nasıl Açılır
Kargo Firması Nasıl Açılır

Kargo şirketlerine çoğalan taleplerden ötürü kargo şirketi kurmak kazançlı bir iş olarak fazlası bireyin ilgisini çekiyor. Ülkemizde bakıldığında kargo hizmeti veren az sayıda işletme bulunmaktadır. Yeni bir iş açmak talip ve karar veremeyen şahıslar bayilik veren firmalar üzerinden iş sahibi olmaya düşünüyorlar. Kargo bayiliği alacak şahıs ilk olarak bulunduğu bölümde kargo hizmetlerinin teslimat süreci ile ilgili araştırmalarda bulunmalıdır.

Ülkemizde kargo bayiliği alınabilecek firmalar şayet; Aras Kargo Yurtiçi Kargo MNG Kargo UPS Kargo Sürat Kargo PTT Kargo Kargo bayiliği alacak bireyin bulunduğu kentte yukarıdaki kargo firmalarından birinin bayiliği bulunmuyorsa yahut adedi az şayet firmadan bayilik alımı kolaylaşacaktır. Fakat büyük bir kargo firmasından bayilik alabilmek iş performansını dahi direkt olarak etkileyecektir. Kargo firmalarının tümü bayilik sağlamakta ama bölümde kargo için yeni bir gereksinim yoksa bu halde diğer bir mıntıka seçilmeli yahut değişik bir kargo firmasından bayilik alınması lazım olur.

Büyük firmalar genellikle 8 – 9 vasıta talep eder iken daha küçük kargo işletmeleri şayet az vasıta talebinde bulunmaktadır. Kargo firmalarının kurulum maliyetleri arasına depo ve anne alan şubenin kurulum maliyeti de eklenmektedir. Ortalama büyüklükte bir firmanın kurulum maliyeti genellikle 200.000 TL olurken büyüklüğe göre bu maliyet değişkenlik gösterecektir.

İş modelinize ve şirketin büyüklüğüne göre belli ekipmanlara ve araçlara gereksiniminiz olacaktır. Örneğin yalnızca zarf gibi küçük şeyler taşıyacaksanız personelinize bisiklet yahut motosiklet tahsis edebilirsiniz. Daha büyük paketler taşıyacaksanız dahi panelvan, kamyonet gibi şeyleri düşünebilirsiniz. Şirket için cep telefonu ve hat, üniforma, kurumsal kırtasiye malzemelerine de gereksiniminiz olacak. Daha sonra tanıtım ve tanıtım için de bir bütçe ayırmanız gerekecek. Ancak ilk olarak şirketin azıcık işler duruma gelmesinden sonra düşünebilirsiniz tanıtım ve tanıtım işlerini. İş planınızın uygulanabilir olması önemlidir. Bu sebeple işletme ayağa kalkana ve kazanç elde etmeye başlayana kadar kenarda bir oran extra para olması lazım olur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir