İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kahvaltı Evi Açarak Para Kazanmak

Kahvaltı Evi Açarak Para Kazanmak
Kahvaltı Evi Açarak Para Kazanmak

Evet, sabahları işe gitmeden evvel sayenizde şöyle zengin bir kahvaltı yapan alıcılarınız olsun istiyorsanız, şimdi diyeceklerime kulak vermelisiniz. Zira piyasada birbiri arkasına açılan kahvaltı konutu var ve bu işten hasılatlı çıkabilmek için emin başlı etkenlere dikkat faktörüz gerekiyor. Peki, bunlar neler? Merak etmeyin, hepsini tek tek konuşacağız. Öncelikle çevrenizdeki kahvaltı konutlarını dolaşarak, onların çalışma sistemlerini tahlilli; menülerinde ne gibi gıdalara yer vermişler, servisleri, maliyetleri nasıl gibi suallere yanıtlar bulmalısınız. Alanında zaferli olan kahvaltı konutları ile sinek avlayan kahvaltı konutları arasındaki apaçık farkları görmeli, bunları yeni işiniz için usunuzun bir köşesine anekdot etmelisiniz. Daha sonra usunuza uyuyan bir yerde mekan arayışına başlayın. Burası popüler bir iş hanında, yoğun yollar üzerinde, büyük ev siteleri, iş merkezleri yakınında olabilir. Ehemmiyetli olan, insanların rotalarına ters düşmemesidir. Ya da kentten uzak bir yerde de kahvaltı açabilirsiniz. Ama bulunduğunuz bölgenin ziyaretçi rakamının yüksek olması gerektiğini unutmamalısınız. Neticede haftanın 5 günü uyur ve yalnızca 2 gün çalışırsanız, hayal ettiğiniz hasılata erişmeniz çok güç olacaktır.

Mekan tercihinizi ayrıntılıca düşünüp usluca karar verdikten sonra; iş yerinizi açmak için gereken belgeleri, dokümanları temin ettiğinizden emin olmalısınız. Ardından belki işin en zevkli kısmı olan alışveriş kısmından kazançsınız. Dükkanınızın tasarımı için belki bir iç mimardan yararlanır, belki de her şeyi kendi zevkinize göre döşersiniz. İnternette binlerce değişik model var ve bunlardan faydalanarak kahvaltı konutunuzu gayet zaferli bir şekilde dekore edebilirsiniz. Renkli masalar, sevimli masa örtüleri, şık tablolar, iştah kabartacak renklendirmeler, çiçekler… Neticede dekorasyonunuzda nasıl bir stil izleyeceğiniz size bağlı. Misalin sıcak, içten ve şirin bir kahvaltı konutu mu açmak istersiniz; yoksa şık, kibar ve daha çok üst kazanç sınıfına hitap edecek lüks bir kahvaltı konutu mu? Kafanızda bir figür oluşturduktan sonra uygulamaya geçmenizi öneririm. Öteki taraftan, dekorasyon işlerinizin ardından dükkanınız için lüzumlu öteki donanımları alma işine soyunacaksınız. Havalandırma sistemleri, derin dondurucular, buzdolağları, endüstriyel pişirme aletleri, ses, görüntü sistemleri, bar tabureleri gibi donanımları tedarik etmelisiniz.

Menünüzde ne gibi çeşitler olacağı, kahvaltı dışında çeşit sunup sunmayacağınız gibi mevzulara da evvelden karar vermiş olmanız gerekiyor. Mesela, çoğu kahvaltı evinde konut yemekleri ya da tatlı gibi çeşitler bulunuyor. Ya da kimileri kahvaltı dışında ızgara besinler sunuyor. Siz de kahvaltının yanında ne gibi çeşitler bulunduracağınızı düşünmelisiniz. Buna ek olarak, kahvaltı konutlarındaki personel tercihinin dikkatle yapılması gerekiyor. Zira insanlar kahvaltı yapabilmek için dakikalarca beklemek istemez. Ayrıca bir kahvaltı masasında bir hayli çeşit bulunacağı için personelin elinin seri olması çok ehemmiyetlidir. Süratli ve güler suratlı servis kahvaltı konutlarının olmazsa olmazlarındandır. İşte bu dediğim noktalara dikkat ederseniz, kahvaltı konutunuzdan sizi tatmin edecek hasılatlar elde etmek işten dahi değil!

Kimler Kahvaltı Konutu Açarak Para Kazanabilir?

Yeni bir iş alanından para kazanmak isteyen, insanlara hizmet etmekten seven ve bir firmayı sürükleyip çevirebilecek kalitelere sahip herkes kahvaltı konutu açarak para kazanabilir. Yukarıyada anlattığım mevzuları okurken bunalmadıysanız ve yaşamınız süresince ekmek besininiz bir işiniz olsun istiyorsanız, kahvaltı konutları bütün de size göre. Bu iş için fazla anapara gerekmiyor oluşu da kahvaltı konutlarını çoğu insan için uygun hale getiriyor. Hatta elinizde hiç birikmiş paranız olmasa dahi, uygun banka kredilerinden yararlanarak kendi işinizin işvereni olma ödününü yaşayabilirsiniz. Neticede kahvaltı konutları gün geçtikçe daha da popüler hale geliyor. Siz de vaziyetin yarattığı avantajı lehinize kullanabilir ve şu anda düşünce safhasında olan kahvaltı konutu tasarınızı yaşama geçirerek pekala para kazanabilirsiniz.

Kahvaltı Konutu Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu işten ne kadar para kazanacağınızı tanımlayacak olan sizsiniz diyerek mevzuya girelim. Zira yukarıyada bahsettiğim noktalara ne kadar çok dikkat ederseniz, o kadar hasılatlı çıkmış olursunuz. Neticede insanlara yalnızca gıda satmayacaksınız, aynı zamanda hizmet de satacaksınız. Bu biçimde düşünürseniz yeni işinizde zaferi tutmanız muhtemeldir. Kahvaltı konutlarının düşük anaparayla açılabilmesi ve bu mekanların midesi guruldayan insanların uğrak noktalarından biri olması dahi bu işten ne kadar para kazanacağınızı kavramanıza destek edecektir.

Şayet işinizi titizlikle yaparsanız, kahvaltı konutunuzu açmak için tükettiğiniz parayı kısa vakit içerisinde çıkartır ve cebinizi doldurmaya başlarsınız. Kahvaltı konutlarının kar marjının %70’lerde olduğunu hesap ederseniz, ne kadar para kazanabileceğinizi çok daha iyi anlarsınız. Uzun sözün kısası, kahvaltı konutunuzla hem insanları mutlu edecek hem de siz mutlu olacaksınız. Ve yazımı Cemal Süreya’nın şu lafıyla tamamlamak istiyorum: “Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz öğrenmem, ama kahvaltının mutlulukla bir alakası olmalı!”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir