İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hâtıra Kibritler Yaparak Para Kazanmak

Hâtıra Kibritler
Hâtıra Kibritler

Daha kolay bir mevzuyla uğraşayım derseniz o da hazır! Her şey sizin zevkinize ve yaratıcılığınıza kalmış. Bu mevzuda uzmanlık değil, daha çok görsel buluşçuluk temel. Gerekirse bu meşguliyeti yanınızda personel çalıştırmadan aile içinde asıllaştırmanız da olası. Ehemmiyetli olan her bir seriyi gizeme dışı görsellerle hazırlayıp meraklısına sunmak!

Yapılacak iş kolay: Evvel elinize bir anekdot kâğıdı alarak düşünüyorsunuz: İnsanlar kolay bir kibrit kolisini ya da paketlerini tuhaf birer obje halinde nasıl idrak edebilirler? Bir matbaayla uyuşuyorsunuz; düşündüklerinizi kibrit paketi üzerine yapıştırmak üzere ‘yapışıklı çıkartma’ biçiminde bastırtıp oluşan ruloları alıp iş yerinize geliyorsunuz. Bundan sonraki safha kibrit paketi yüzeyine yapıştırılacak ‘çıkartma görselleri’ni yerinden ayırıp kolinin üst yüzeyine yapıştırmak. Hepsi bu kadar… Seri çok geniş; ‘şanlı ressamların oluşturduğu tabloların mini görüntüleri’, ‘muhtelif hayvanların sevimli pozları’, ‘tanınmış müzisyen ve müzik gruplarının mini posterleri’, ‘cemiyeti yönlendiren şanlı laflar’, ‘tarihsel öz deyişler’, ‘araba modelleri’, ‘muhtelif çiçekler’, ‘tarihi mekanlar’, ‘tarihi karakterlerin görselleri’ ve günümüz şöhretlilerinin ‘çok güldüren karikatürleri’… Yukarıyadaki misalleri arttırmak sizin yaratıcı düşüncelerinize kalmış, Konutunuzun bir köşesinde ‘çıkartmaları’ yerinden sıyırıp, kibrit paketinin üzerine yapıştırmanız yeterli. ‘İmalat’ın hepsi bu kadar!

İşin bundan sonrası dağıtım biçimi ve maliyetleme siyasetiniz. Satılan şey artık kibrit değil; hatıra ya da tezsi yapılabilecek bir hobi materyali. Ne kadar çok çeşit, o kadar alıcı!

Bitip tükenmeyecek buluşsal maharetinizle kitleleri bağımlı kılmanın yolu yeniden sizde. Her şey yaratıcı düşüncenize ve kitlelerin alkışını kazanacak görsellerinize bağlı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir