İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halı Yıkama İşi Yaparak Gelir Elde Etmek

Halı Yıkama
Halı Yıkama

Bu işten para kazanmak için izleyebileceğiniz değişik usuller bulunmaktadır. Halı devireme dükkanı açmak bu usuller arasında akla ilk gelen yoldur. Ancak halı devireme dükkanlarının tek alternatif olmadığını da belirtmek isterim. Bu işi yaparak bütçesine katkı yapan, başka bir deyişle halı devireme işinden ek kazanç elde eden çok rakamda şahıs olduğunu söylemeliyim. Ağırlıklı olarak konut hanımları tarafından yapılan bu iş, bahar ve yaz yarıyıllarında halı devireme işi yapan şahıslara gayet iyi ölçüde para kazandırmaktadır. Hatta bu usulün, köylerde dahi kullanıldığını söyleyebilirim. Her neyse, detayları alt başlıklarda konuşacağımız için sözü dolandırmayayım. İşte, halı devireme işinde izlenebilecek usullerden biri olan halı devireme dükkanı açmak:

Halı Kuruluşu Açarak Para Kazanmak

Bahar paklikleri, ufak çocukların halılar üzerinde vazgeçtiği kirler, evcil hayvanı olanlar, konutta yaşanan ufak kazalar… Halılarımızı yıkatmaya vermek için öne sürülecek o kadar çok neden var ki! Hiçbir neden olmasa dahi, hemen herkes senede en az bir kere kumpaslı olarak halılarını yıkatmaktadır. Neticede halı, bir konutu konut yapan en ehemmiyetli eşyalar arasındadır. İnsanın kendini rahat ve huzurlu sezdiği yerin konut olduğunu düşününce, halıların neden her zaman pak yakalanmaya çalışıldığını daha iyi kavrayabiliriz. Uzun sözün kısası, öyle ya da böyle halı devireme hizmetine lüzum dinleyen şahıs rakamı gitgide aşırılaşıyor. Bu da halı devireme işinin başlı başına bir sektör haline gelmesine taban hazırladı. Peki, bu sektörün içine dahil olmak isteyenler ne yapmalı da rakiplerinin önüne geçmeli? Zira öğreniyorsunuz ki bu alanda hizmet veren şirket rakamı çok fazla. İşte bu sebeple işin içine girmeden evvel tüm ayrıntıları araştırmalı ve hazırlığınızı tastamam yaptıktan sonra ilk adımınızı atmalısınız.

Halı devireme işinde öncelikli olarak dikkat etkeniz gereken nokta, verdiğiniz hizmetin niteliği ve alıcılarınızla kuracağınız diyalog. Başka Bir Deyişle bu iki noktaya da gereken hassasiyeti gösterdiğinizden emin olmalısınız. Peki, bu alandaki eğitim ve deneyim ehemmiyetsiz mi? Elbette hayır. Ama halı devireme işi günümüz teknolojisinin sağladığı gelişmiş makineler sayesinde kısa müddette yapılabilen ve tecrübe kazanılabilen bir alandır. İşe girmeden evvel alanında tecrübeli halı devireme kuruluşlarını araştırarak ya da internetteki bilgilerden yararlanarak da kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. Ayrıca kuruluşunuz için yatıracağınız anaparanın ölçüsünü hasılatı da titiz hesaplamalar yaparak tanımlamalısınız. Zira günde kaç tane halı yıkayabileceğiniz, kuruluşunuzun büyüklüğüne ve çalışan sayınıza göre değişecektir. Eee bu da otomatik olarak elinize geçecek para ölçüsüne tesir edecektir.

Halı Yıkama
Halı Yıkama

Kuruluşunuzu açmak için gereken evrakları ve yaptırmanız gereken ekstra sigortaları da yetersizsiz olarak bitirmelisiniz. Kuruluşunuzda kullanacağınız halı devireme cihazları ve teçhizatlarınız için ayrıntılı araştırma yapmalı, bu alanda hizmet veren işletmelerden bilgi almayı sınayabilirsiniz. Buna ek olarak, halı devireme kuruluşunuzda ne gibi hizmetler vereceğinize karar vermelisiniz. Mesela, yorgan, battaniye devireme alanında hizmet verecek misiniz, yalnızca makine halısı mı yıkayacaksınız yoksa hizmetleriniz arasında örme halı, ipek halı, İran halısı gibi değişik halı devireme hizmetleri de olacak mı? Bunları tanımlamalısınız. Hizmet spektrumunuz ne kadar çok olursa, kazancınız da o derece çoğalacaktır.

Tüm şartları sağlayıp işinizi kurduktan sonra halı devireme kuruluşunuz için bir internet sitesi açmalısınız. Zira bu biçimde alıcılarınızın gözünde daha emin ve müessesesel olursunuz. Ayrıca çok daha fazla şahsın size erişmesini sağlayabilirsiniz. Halı devireme işinden para kazanmak için ilk etapta özel kampanya tarifeleri uygulayabilir, adınızı duyurana kadar piyasadan azıcık daha düşük fiyatla hizmet verebilirsiniz. Merak etmeyin, işinizi ne kadar iyi yaptığınız bir defa anlaşıldığı zaman insanlar size ödeyeceği aşırıdan 50-60 liranın hesabını yapmayacaktır. Halı devireme işinde galibiyetli olabilmek için uygulayabileceğiniz bir öbür usul ise hizmet verdiğiniz alıcılardan referans istemek olacaktır. Onlara yakınlarında halı devireme gereksinimi olan tanıdıklar olup olmadığını sorabilir, bu biçimde de alıcı sayınızı çoğaldırabilirsiniz. Güler suratlı ve nitelikli hizmet, dikkat çekici reklam kampanyaları ve sistemli bir çalışma ile bu işten para kazanmamanız olanaksız diyebilirim.

Halı Yıkayarak Para Kazanmak

Bu alanda kullanabileceğiniz tek usul halı devireme kuruluşu açmak değil. İsterseniz bu işi kendi ihtimalleriniz dahilinde de yapabilirsiniz. Evet, çoğu insan halı pakliğini halı devireme kuruluşlarına yaptırıyor. Ama bir hayli şahıs da bu iş için halı devireme yapan bireyleri seçim ediyor. Zira bazılarına göre halı devireme işinin daha önceki usullerle yapılması gerekiyor. Başka Bir Deyişle bol su, sabun ve fırçalamayla. Ayrıca kimileri binlerce lira verip satın aldığı halılarını yıkamacılara teslim edemiyor. Böyle bireyler de halısını elinde itinayla yıkayacak insanlara lüzum dinliyor. Yaşlılar, halı yıkayacak kadar sıhhatli olmayanlar, bu iş için zamanı olmayanlar da halı devireme yapan şahısların para kazanmasına destekçi oluyor. Bu işin köy, kasaba gibi ufak mesken yerlerinde de pek çok bireye para kazandırdığını belirteyim.

Şayet siz de halı devireme işi yaparak para kazanmak istiyorsanız; çevrenizdeki şahıslara bu işi yaptığınızı duyurabilir, fısıltı gazetesinin lehinize çalışmasını sağlayabilirsiniz. Yalnızca bahar ve yaz yarıyıllarında yapabileceğiniz bu işi isterseniz kışları da konutlarda halı silerek devam ettirebilirsiniz. Başka Bir Deyişle çalışma alanınızı ne kadar genişleteceğiniz size bağlı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir