İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Güzellik Salonu Açma Maliyeti ve Gelirleri

Güzellik Salonu Gelirleri
Güzellik Salonu Gelirleri – Güzellik Salonu Açma Maliyeti

Güzellik salonu mekanı seçerken çok dikkatli davranmalısınız. Zira altta bahsedeceğim hususlar, mekan tercihini doğru yapmadığınız takdirde hiçbir işinize yaramayacaktır. Bu surattan evvel kendinize bir bölge tanımlayın. Burada başka güzellik salonları olup olmadığını inceleyin. Atıyorum aynı cadde üzerinde uzun zamandır hizmet veren bir şirket varsa burayı seçmeniz pek usluca olmaz. Neticede o bölgede bulunan alıcıların bir kısmını sürüklemeyi muvaffak olabilseniz dahi, bir kısmını netlikle kaybetmiş olursunuz. Bu surattan güzellik salonunuzu bölgede en azından birkaç blok süresince rakibinizin olmamasına dikkat etmelisiniz.

Mekanı açmaya karar verdikten sonra güzellik salonunuzu şık ve dikkat çekici unsurlarla planlamalısınız. Zira alıcılar mekanınıza hoş olmak için geliyor ve sıradan görünümlü bir salonun insanlara çekici görünmeyeceğini hipotez edebilirsiniz. Natürel tüm bunlardan evvel güzellik salonu açmak için lüzumlu dokümanları ve dokümanları da bitirmiş olmalısınız. Bunların başında ustalık dokümanı olarak öğrenilen dokümana sahip olmanız gerektiğini anımsatayım. Ayrıca salonunuzda çalışacak personelin de lüzumlu tüm belgelere sahip olması gerekmektedir. Hijyen ve sıhhat mevzusundaki ihtiyatları aldığınızdan da emin olmalısınız. Yoksa muhtemel bir hakimiyet ile alakalı müesseselerden ceza yer, hatta bir zamanlığına kapatılma cezası dahi alabilirsiniz. Tüm bu tehlikelerle karşı karşıya gelmemek için tedbirinizi baştan almayı önemsememe etmemelisiniz.

Gereken tüm koşulları sağladınız. Dokümanlarınız bitirildi, çalışacak personeliniz tanımlandı. Peki, şimdi ne yapacaksınız? Oturup bekleyecek değilsiniz herhalde değil mi? Elbette hayır. Mesela reklam mevzusuna ağırlık vermediyseniz bu alanda çalışabilirsiniz. İlgi çekici kampanyalar başlatabilir, el duyuruları bastırabilir, internetin hepimize sunduğu imkânlardan yararlanarak isminizi duyurmaya çalışabilirsiniz. Neticede alıcı portföyünüzü oluşturmak için bu cins çalışmalar yapmalısınız.

Öte yandan, ilk etapta belki çok fazla para kazanamayacağınızı hesaba katarak bir kenara ekstra bütçe ayırmalısınız. Zira bir şirkette hesap edilmemiş giderler çıkması çok olağandır. İlaveten; personelinizin ücretleri, sigorta giderleri gibi giderleri de cebinizden ödemeniz gerekebileceğini düşünmelisiniz. Personellerinize ilk başta çok büyük ücretler ödeyememeniz de yüksek ihtimaldir ve bu, personelde mutsuzluğa neden olabilir. Natürel hizmet sektöründe çalışacağınız için asık suratlı personeller sizin için dezavantajlı bir vaziyet oluşturacaktır. Bu gidişatı lehinize çevirmek için birkaç ufak ipucu vereyim.

Misalin; işlerinizin yoğun olmadığı zamanlarda personelinize ekstra izin verebilirsiniz. Ya da güzellik salonunuzda hep beraber bir şeyler yapabilirsiniz. Veya prim usulü çalışabilir, personelinizin alıcı kazanmak için aşırıdan mücadele tüketmesini sağlayabilirsiniz. Burada ne kadar yaratıcı düşüneceğiniz size kalmış. Neticede yukarıyada söylediğim tavırlar, personelinizi motive edecek ve çok daha güler suratlı hizmet vermelerini sağlayacaktır.

Güzellik Salonu Maliyeti
Güzellik Salonu Maliyeti

Kimler Güzellik Salonu Açarak Para Kazanabilir?

Ustalık dokümanı, iş yeri açma dokümanı, imza sirküleri gibi belge işlerinizi hallettikten sonra siz de güzellik salonu açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Natürel bu işin ağırlıklı olarakgüzellik uzmanlığı, kuaförlük gibi alanlarda çalışan bireylerce yapıldığını öğreniyoruz. Ancak kendini bu alanda yeterli paydan şahıslar da güzellik salonu açabilir. Şöyle ki mesleksel eğitim merkezleri tarafından verilen kurslara katılarak alakalı dokümanları alır ve kendi salonunuzu açabilirsiniz. Ya da bu işi bir yatırım olarak görüyorsanız, güzellik salonunuzu başkasının ismine açabilir ve bu alandan hasılat sağlayabilirsiniz.

Natürel bu işe girmek için elinizde emin bir anaparanız olması gerekiyor. Şayet hali hazırda bekleyen bir paranız varsa, o zaman ne ala. Ancak yoksa da iş yeri açmak için verilen kredileri değerlendirebilirsiniz. Peki, bir güzellik salonu açmak için ne kadar anaparaya gereksiniminiz olacak? Evet, yanıtı da oldukça değişkendir. Başka Bir Deyişle salonunuzun bulunduğu bölge, kullanacağınız aletler, iç ve dış tasarım için tüketeceğiniz maliyetler bireyden bireye göre değişecektir. Ancak bu iş için elinizde en az 75 bin ila 100 bin arasında para olması gerekiyor diyebilirim. Natürel bu maliyetler salonunuzun ne kadar lüks olduğuna, hizmetlerinizi ne kadar çeşitlendireceğinize bağlı olarak çoğalacaktır. Sonuçta, güzellik salonunuz için yatırdığınız paralar size aşırısıyla geri dönecek, bundan hiç kuşkunuz olmasın. Siz yalnızca yukarıyada bahsettiğim koşulları sağlayın ve bekleyin. Bakın alıcılarınız uzayıp giden kuyrukta saatlerce nasıl bekleyecek.

Güzellik Salonu Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Güzellik salonları, ülkemizdeki en hasılatlı yatırım alanlarından bir tanesi olarak gösterilmektedir. Zira nitelikli hizmet veren bir güzellik salonu, açılış maliyetlerini 1-2 yıl içerisinde çıkarmakta ve süratle biçimde kara geçmektedir. Zati bu işin ne kadar hasılatlı olabileceğini, şimdiye kadar güzellik salonları için tükettiğiniz paraları hesaba katarak az çok siz de hipotez edebilirsiniz. Güneş kirlerinden kurtulmak için yaptırılan cilt bakımları, dolgun saçların hayalini kuranların yaptırdığı saç bakımları, son senelerde hem bayanların hem de erkeklerin rağbet ettiği lazer epilasyon uygulamaları…

Neticede insanlar bu mekanlara hoşlaşmak ve kendilerini daha mutlu sezmek için geliyorlar ve bu surattan güzellik mevzu bahisi olduğunda hiçbirimiz kesenin ağını açmaktan kendimizi alıkoyamıyoruz. Başka Bir Deyişle alıcılarınız sizden hoşnut kalarak hizmet alıyorsa, o halde tekerrür tekerrür ve tekerrür size geleceklerdir. Başka Bir Deyişle hasılatınız gitgide çoğalacaktır. Dolayısıyla güzellik salonu açarak ne kadar para kazanılır sualine 3-5 yanıtını vermek yanlış olur. Zira işinizi ne kadar iyi yaparsanız o kadar iyi kazanırsınız. Ama netlikle kazanırsınız…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir