İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ekmek Yaparak Para Kazanmak

Ekmek Yaparak Para Kazanmak
Ekmek Yaparak Para Kazanmak

Biliyorsunuz ki “Türk Mutfağının” en ehemmiyetli besinlerinden biridir ekmek. Bu karbonhidrat içeriği yüksek olan besin, sofralarımızın baş tacı olarak belirlenebilir. Başka Bir Deyişle bizim insanımız ekmek olmadan sofraya oturmaz. Hele de şöyle taze ve sıcacık bir ekmek varsa, o zaman başka yemek dahi aranmaz. Fırından ekmeği alır, konuta gidene kadar neredeyse yarısını tamamlamış oluruz. Sonuçta ekmek çoğumuz için bırakılmaz bir besindir. İşte bu beğenilen gıda sayesinde para kazanmak muhtemel. Size gidin ve bir fırına işe girin demiyorum. Demek istediğim, isterseniz konutta ekmek yaparak para kazanma usulünü kullanabileceğiniz.

Ekmek yapmak, ülkemizdeki çoğu kadının ustalıkla altından kalktığı işlerden bir tanesidir. Ekmek maliyetlerinin gitgide çoğalması üzerine çoğu bayan konut bütçesine katkıda bulunmak için bu gereksinimini evinde yapmaktadır. Tamam, bunu hepimiz öğreniyoruz. Ancak aşırıdan hamur yoğurup, bu mis gibi ekmekleri satmak neden düşünülmüyor? Gerçi şu anda bu işi yaparak para kazanan pek çok konut hanımı var, ama konutta ekmek yapma işi çok daha fazla bireye para kazandırabilir. Çünkü ülkemizde çöpe atılan ekmek yoktur, başka bir deyişle bu işteki alıcı potansiyeli oldukça yüksektir. Yapacağınız ekmeklere kesinlikle akdikeni bulursunuz. Misalin; restoranlar, lokantalar, fırınlar, pastaneler, kahvaltı hizmeti veren şirketlerle uyuşma yapabilir, mis gibi konut ekmeğinizden başkalarının da nasiplenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu alanda sadece bildiğimiz konut ekmeği değil; çavdar ekmeği, darı ekmeği gibi değişik cinslere de yönelebilirsiniz. Neticede bu cins ekmeklerin de azımsanamayacak rakamda alıcısı bulunmaktadır.

Konutta Darı Ekmeği Yaparak Para Kazanmak

Darı ekmeğinin ne olduğunu öğreniyorsunuz değil mi? Şöyle mis gibi darı unundan yapılan, fırından ilk çıktığında tek başına bir çörek gibi yenilebilen, yoğurdun içine doğrandığında başlı başına bir öğün olan lezzetli gıda. Karadeniz yöresine has bir ekmek olan darı ekmeği, öteki yöre insanları tarafından da rağbet gösterilen bir gıda olmuştur. Çoğu fırın, mahsulleri arasında darı ekmeğine de yer vermektedir. Ayrıca yöresel yemekler sunan lokantalarda da darı ekmeğine tesadüfmeniz muhtemeldir. Pazarda ekmek satan bayanları kesinlikle görmüşsünüzdür, neticede siz de darı ekmeği yaparak para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken alıcı bulmak…

Çavdar Ekmeği Yaparak Para Kazanmak

Son zamanlarda çoğalan şeker hastalıkları, kilo meseleleri gibi sebeplerle çoğu insan beyaz ekmek yerine siyah ekmeğe yönelmektedir. Başka Bir Deyişle çavdar, buğday, kepek unlarından yapılan ekmeklere. İşte bu alanda kullanabileceğiniz usullerden bir tanesi de çavdar ekmeği yapmaktır. Zati çoğu bayan, sıhhatli beslenebilmek ismine evinde çavdar ekmeği yapıyor. Çavdar unuyla yapılan ve bildiğiniz üzere gayet lezzetli olan bu ekmek cinsi sayesinde siz de bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Tabii ki konutta yapabileceğiniz ekmekler bunlarla hudutlu değil. Bildiğiniz gibi, ülkemizde her yöreye has değişik ekmekler yapılıyor. Bunların hepsini anlatmaya kalkışsak, sizi sıkmış oluruz. Bu sebeple seçimi size vazgeçiyoruz. İsterseniz kendi yörenize ait ekmekler yapabilirsiniz, isterseniz de değişik ekmek tanımlarını inceleyerek bu alandan para kazanabilirsiniz.

Kimler Ekmek Yaparak Para Kazanabilir?

Yukarıyada da belirttiğim gibi konutta ekmek yapmak, hemen her kadının üstesinden gelebileceği işlerden bir tanesidir. Özellikle konut hanımları ve emekliler bu işi yapmak için uygundur. Hele de sizin gibi hasılat elde etmek isteyen komşularınız ya da tanıdıklarınız varsa imece usulü ekmek yapabilir, elde ettiğiniz hasılatı bölüşebilirsiniz. Bu işte izleyeceğiniz usuller tamamen sizin kararınıza bağlıdır. Neticede elinizde böyle bir ihtimaliniz varken, konutta boş boş oturmak size bir şey kazandırmaz. Günün yalnızca muhakkak saatlerinde ekmek yaparak, siz de ek kazanç yönteminden yararlanabilirsiniz. Şayet ekmek yapmanın size göre olmadığını düşünüyorsanız da bu mevzuyla ilgili başka kazanç usulüne yönelebilirsiniz. Mesela konutta yemek yaparak para kazanmak da cebinize oldukça cazip kazanımlar sağlayacaktır.

Ekmek Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evet, gelelim elde edeceğiniz hasılata. Öncelikle şunu söyleyeyim. Konutta ekmek yaptığınız takdirde zati bütçenize büyük oranda katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Başka Bir Deyişle bir aylık ekmek giderinizin en az 30 lira olduğunu düşünürseniz, bu para natürel olarak cebinize kalmış oluyor. Eee bir de yaptığınız ekmekleri satacaksınız, artık gerisini siz düşünün…

Bu işten ne kadar çok hasılat elde edeceğinizi kavramak için şu biçimde de düşünebilirsiniz. Ekmek yaparken ne kadar gider yapacağınızı hesaplayın. Hipotez edeceğiniz gibi lüzumunuz olan şeyler esas olarak un, su ve mayadır. Bunların maliyetini düşündüğünüzde, satıştan elde edeceğiniz hasılattan gayet karlı çıkacağınızı kavrayabilirsiniz. Neticede belki bu işten zengin olmayacaksınız, ama ekmek satmanın size televizyon izlemekten daha çok para kazandıracağı kesin. Evet, karar sizin. Ne diyorsunuz, konutta ekmek yapmak kullanabileceğiniz bir ek kazanç usulü mü?

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir