İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğal Kamp Evleri ile Gelir Elde Etmek

Doğal Kamp Evleri
Doğal Kamp Evleri

Tatil denilince insanın usuna ilk gelenler neler? Klişe bir yanıt olacak; ama çoğu insanın ilk düşündüğü şey, deniz kum güneş eşliğinde lüks otellerde geçirilecek bir zaman dilimi oluyor. Daha doğrusu oluyordu. Zira kırsal turizmin yaygınlaşmasıyla insanların tatillere bakış açıları değişmeye başladı. Mesela Antalya Alaçatı ve Aydın Şirince, kırsal turizm sayesinde hem ülkemizde hem de dünyada sanki bir marka haline gelmiştir. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Müesseseyi TKDK da bu alanda yürüttüğü proje ve takviyelerle, akustik turizm olarak da öğrenilen kırsal turizmin yaygınlaşmasına katkı sağladı. Neticede ülkemiz kırsal turizm için bütün anlamıyla cennet gibi bir bölge. Bu iş Türkiye‘de yapılmayacak da başka nerede yapılacak değil mi?

Dağları, ovaları, ırmakları, denizleri ile o kadar uygun ki ülkemiz kırsal turizme! Böyle bir alana yatırım yapmak gayet anlamlı bir tercih. Ülkemizin dört bir yanında birbirinden hoş köyler, kırsal alanlar bulunuyor. Eee insanların yeşil alanlara dinlediği alaka da bilindiği üzere! Hal böyle olunca teşebbüsçülerin suratını güldürecek bir hasılat kapısı doğmuş oldu. Dağ konutları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, tabiat gezileri, tabiat etkinlikleri tüm bunlar insanların alakasını sürüklemekte. Peki, bu alandan para kazanmayı hiç düşündünüz mü?

Kırsal turizm ilk etapta fazla anapara gerektirmediği için de teşebbüsçüler için cazip görünüyor. Zira göğe doğru metrelerce yükselen büyük binalar inşa etmeyeceksiniz. Yeterli rakamda kamp konutu ve öteki ayrıntılarla beraber bu işin üstesinden gelmeniz muhtemel. Ayrıca kırsal turizm, kent yaşamından bunalan şahıslar için de müthiş bir iş kolu. Kendinizi mutlu sezeceğiniz cennet gibi bir mekanda hem yaşayacak hem tatil yapacak hem de çalışacaksınız. Böyle bir yaşamı kim istemez ki? Şayet siz de kırsal turizm alanına yönelmek istiyorsanız, hiç durmayın ve bir an evvel araştırmalarınıza başlayın tenim.

Doğa Kamp Konutları ile Para Kazanabilir?

Bu işin detaylarını bildikten sonra kırsal turizmin bütün de istediği gibi bir para kazanma usulü olduğunu düşünen herkes bu alandan para kazanmaya başlayabilir. Halihazırda yaptığı işten hoşnut olmayanlar, doğal hayata alakası olanlar ve bir şirketi sürükleyip çevirebilecek beceriye sahip olanlar için kırsal turizm netlikle çok uygun. Düşünsenize, sabah yemyeşil ağaçların arasında uyanıyor ve işinize mis gibi bir havayı içinize sürükleyerek başlıyorsunuz. Tabiatl hayata hasret kalmış davetlilerinizle ilgileniyor, tebessümen insanlarla dolu bir etrafta çalışarak gününüzü sevinçle geçiriyorsunuz. Hele bir de kırsal turizm kuruluşunuzu bir aile şirketi olarak açtıysanız, gidişat çok daha cümbüşlü hale gelecektir.

Çocuklarınızın doğal bir etrafta gelişmesi, doğal gıdalarla beslenmesi, netlikle her ebeveynin isteyeceği şeylerden biridir zira. Bu işi yaparken ne gibi değişiklikler yapacağınız ise tamamen size bağlı. Şirketinizi hangi bölgede açmak istediğiniz, çevrenizde başka kuruluşların olup olmadığı, ne kadar büyük ölçekli çalışacağınız, işe alacağınız personel rakamı tüm bunlar titizlikle düşünülmesi gereken noktalardır. Mesela; alıcılarınız için ne gibi imkânlar sunacaksınız?

Tabiat yürüyüşleri, dağcılık sporları, binicilik alanları, doğal yüzme havuzları, hobi bahçeleri, bisiklet parkurları gibi istisnalardan yararlanabilirsiniz. Neticede siz kentli alıcı kitlesine hitap edeceksiniz. İnsanlar için nasıl cazip bir mekan halinden kazançsınız, bunun üzerine araştırma yapıp sistematik bir tasarı oluşturmalısınız. Kuruluşunuzu kurduktan sonra ilk etapta yapmanız gereken, reklam mevzusu üzerine yoğunlaşmanız. Bunun için alıcılara sunacağınız alaka çekici olanaklarınız olmalı natürel ki. Ne kadar çok insanın kuruluşunuzdan haberdar olmasını sağlarsanız, o kadar kısa vakitte kar etmeye başlarsınız.

Doğa Kamp Konutları ile Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu alandan ne kadar para kazanacağınız şirketinizde yaratacağınız değişikliklere ve sürükleyeceğiniz alıcı rakamına bağlı olarak değişecektir. Başka Bir Deyişle bu işe birkaç minik kamp konutuyla başlayıp daha sonra işini geliştiren hatta bulunduğu bölgede bir zincir haline gelen bir hayli teşebbüsçü var. Sizin de onlardan bir tanesi olmanız için mani yok neticede. Ayrıntılı bir araştırma, işinizi beğenmeniz, reklamınızı iyi yapmanız, nitelikli ve güler suratlı hizmet vermeniz, bulunduğunuz bölgeyi iyi tanımanız gibi etmenlere dikkat ederseniz, kırsal turizm sektöründen ummadığınız kadar çok para kazanabilirsiniz. Şöyle düşünün, kırsal turizm kuruluşu kurmak için yatırmanız gereken anapara çok yüksek değildir. Zati bunu işe başlamadan evvel yaptığınız araştırmalar sayesinde canlı canlı göreceksiniz.

Sonuçta yaşam boyu para kazanacağınız bir alana yatırım yapıyorsunuz ve karşınıza çıkan maliyet öteki bir hayli iş koluna göre daha düşük. Başka Bir Deyişle bu iş için tükettiğiniz parayı kısa vakit içinde çıkartacak ve daha sonra aralıksız olarak kar edeceksiniz. Ama burada son kararı verecek olan natürel ki de sizsiniz. Son olarak, kırsal turizmi yeni para kazanma usulü olarak seçtiyseniz, size şimdiden bol hasılatlar ve bol alıcılar diliyorum.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir