İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Boya Badana Yaparak Para Kazanmak

Boya Badana Yaparak Para Kazanmak
Boya Badana Yaparak Para Kazanmak

Ülkemizde pek çok şahıs tarafından kullanılan bu usulü daha evvel hiç düşünmemiş olabilirsiniz. Ancak işin detaylarını bildiğinizde şimdiye kadar boya badana yapmadığınız için kendinize kızabilirsiniz. Zira bu işi bir ek kazanç usulü olarak görüp, kendine konut araba alan insanlar tanıyorum. Sakın mübalağa ettiğimi düşünmeyin. Zati bir boya işi için ne kadar fiyat alındığını düşünürseniz, bu işin hasılatını hiç de mübalağa etmediğimi anlarsınız. İlaveten; insanların çoğunun yılda bir ya da 2-3 yılda bir kere boya badana yaptırdığını düşünürseniz, bu işteki alıcı potansiyelini de kavramış olursunuz. Ayrıca boya ve badananın yalnızca senelik olarak değil de ekstradan yapılması gereken vaziyetleri de vardır. Su basması, konut değiştirme, yangın, soba-kalorifer isi gibi. Uzun sözün kısası, bu işi erbapları hemen herkesin lüzum dinlediği şahıslardır. Siz de bu işi yaparak hasılatına hasılat ilave edenler arasına katılabilirsiniz. Peki, boya badana işi yapmak için nelere dikkat etkeniz gerekiyor?

Bu işi yapmak için el maharetinizin gelişmiş olması gerekiyor. Başka Bir Deyişle önceliğiniz, bu iş için uygun olup olmadığınıza karar vermek. Ama siz zati bunun az çok farkında olmalısınız. Şayet şimdiye kadar bu alanda deneyiminiz yoksa da kendi konutunuzdan başlayarak birkaç minik sınama yapabilirsiniz. Baktınız, boya badana işi sandığınız kadar güç değil; o zaman yakınlarınıza onlar için badana yapmayı öneri edebilir, böylece daha çok deneyim kazanabilirsiniz. Nitekim insanlar alanlarında deneyimsiz olan bireyler için boya badana fiyatı ödemezler. İşinizi ne kadar iyi yaparsanız, o oranda para kazanırsınız.

Neticede siz de “x boyacısı çok iyi çalışıyor, yerlerde bir tane boya kiri yok, duvarlar tertemiz, eli de acele” denilen bireylerin en çok aranılanlar olduğunu hipotez edebilirsiniz. Hatta çoğu insanın işini hoşlandığı boyacıdan başkasına müracaat etmediğini söyleyebilirim. Bu boyacı çok yoğun olduğunu, bir aydan evvel iş alamayacağını söylese dahi, yeniden de seçim edilen şahıs olur. Zira işini pak ve muntazam yapıyordur.

Yukarıyadaki şartları sağladıktan sonra bu işe nasıl başlayabileceğinizden bahsedelim. İlk olarak, yakın etrafınıza boya badana işi yaptığınızı söyleyin. Öğreniyorsunuz ki fısıltı gazetesi bir hayli istikametten tesirli reklam taşıtları arasındadır. İsminiz dilden dile dağılır ve bir iki derken bir hayli alıcı bulursunuz. Ayrıca boya satan dükkanlara bu işi yaptığınızı söyleyebilir, bir lüzum vaziyetinde alıcılarına sizin adınızı vermelerini rica edebilirsiniz. Öteki taraftan, sosyal medya hesaplarınızda boya badana üzerine hizmet verdiğinizi paylaşabilir, alakalı internet sitelerine boya işi yaptığınız hususunda yorumlar vazgeçebilirsiniz. Neticede bu işte tanındıkça daha fazla şahıs tarafından aranmaya başlayacak ve doğal olarak da daha çok para kazanacaksınız.

Kimler Boya Badana Yaparak Para Kazanabilir?

Evet, kimler boya badana işi yapabilir? Öncelikle bu işte cinsiyet ayrımı olduğunun altını bir çizelim. Başka Bir Deyişle ülkemizde bayan boyacı bulmanın olanaksız olduğunu hepimiz öğreniyoruz diye düşünüyorum! Öteki taraftan, her erkeğin boya badana işi yapabileceğini söylemek de yanlış olur. Zira bu iş ustalık ve yetenek gerektiren bir iştir. Boya badana yaparak para kazanmak istiyorsanız, elinizin bu iş için ne kadar yatkın olduğunu öğrenmelisiniz. Misalin; daha evvel hiç boya yaptınız mı? Yaptıysanız insanlar çıkardığınız işten hoşnut kaldı mı? Gibi sualleri yanıtlandırarak, kendinizi bir bakıma değerlendirebilirsiniz. Ya Da, kendi konutunuzdan başlayarak boya badana işinde ne kadar galibiyetli olduğunuzu görebilir, bu işin size uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Uzun sözün kısası, pak ve muntazam bir şekilde boya badana yapabiliyorsanız, siz de bu usulden para kazananlar arasına katılabilirsiniz.

Boya Badana Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

İyi hoş güzel de bu işten ne kadar para kazanırım, diye düşünenler için şu bilgileri verebilirim. Boya badana işinden ne kadar para kazanacağınız, bu işte ne kadar ad yaptığınıza ve hizmet niteliğinize göre değişecektir. Zira adınız ne kadar çok dinlenirse, o kadar çok alıcı tarafından aranır ve aynı biçimde o kadar çok para kazanırsınız. Bununla beraber boya badana işinden elde edeceğiniz hasılat, alıcıyla yapacağınız uyuşmaya bağlı olarak değişecektir. Misalin; bazı alıcılar boya için zorunlu tüm donanım ve malzemeleri kendileri alır. Başka Bir Deyişle boyacıya sadece emekçilik parası öderler.

Kimileri ise malzemenin boyacı tarafından alınmasını seçim eder. Burada boyacı ekstra olarak hizmet verdiği için daha fazla fiyat arz edebilmektedir. Ama her halükarda, ülkemizdeki standart bir konutun komple boyasını yapmanın değerinin en az 500-600 lira olduğunu söyleyebilirim. Natürel, işin içine ekstra maliyetler girdiğinde ya da çok pak iş yapan bir boyacıyla çalışıldığında, bu maliyetlerin 1000 liraya kadar yükseldiğini belirteyim. Düşünün, elinizin tezliğine göre bir konutun boyasını 3 günde tamamlıyorsunuz. Başka Bir Deyişle 3 günlük hasılatınız bugünkü minimum fiyatın yarısından dahi fazla. Sizin kavrayacağınız boya badana işini ciddiye alarak yaparsanız, bir yılda ortalamanın üzerinde bir araba alacak kadar parayı rahatlıkla biriktirebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir