İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arabanıza Reklam Alarak Gelir Elde Etmek

Arabanıza Reklam
Arabanıza Reklam alara para kazanmak

Araba almanın hayalini kurdunuz ve sonunda bu isteğinizi asıllaştırdınız. Ancak giderler suratından kontağı açmaya korkuyorsunuz. Otomobiliniz öylece kapınızın önünde mahzun mahzun beklerken, siz bütçe yapabilmek için otobüs durağının yolunu yakalıyorsunuz ya da işe otomobilinizle gelip gidiyorsunuz; ama torpido gözündeki kredi kartı sliplerinizin nasıl ödeneceğini düşünmekten bir cinsli yatamıyorsunuz. O zaman, şimdi söyleyeceklerime dikkat kesilmelisiniz.

Daha evvel kesinlikle üzerinde reklam olan otomobillerle karşılaşmışsınızdır. Çoğu birey gibi siz de bu otomobilleri üzerindeki markayı temsil eden firmalar için çalışan otomobillerden varsaymışsınızdır. Yoksa öyle değil mi? Hayır, zira bu vasıtaların bir hayliyi bireye ait olan taşıtlardır. Başka Bir Deyişle belki bundan sonra sizin de kullanacağınız usule müracaat eterek para kazanan şahısların taşıtlarını görüyorsunuz. Kısacası bu bireyler taşıtlarına reklam alarak para kazanıyorlar. Öteki bir deyişle otomobilleri için yaptıkları giderden kurtulmuş oluyorlar. Peki, otomobilinize reklam alarak para kazanmak için en yapmalısınız?

Bunun için alakalı şirketleri inceleyebilir ya da reklam ajanslarına müracaat etebilirsiniz. Evet, reklamın büyük ehemmiyet taşıdığı bir çağda yaşıyoruz ve artık şirketler reklamlarını yapmak için her türlü usulü kullanıyorlar. Tıpkı kişi otomobillerini reklam için kullanmak gibi. Bu usulü kullanmak için kendinize bir profil oluşturarak alakalı işletmelere müracaat etiyorsunuz. Size uygun markanın ne olacağını tanımlayacak olan şirketler, profilinizle markalar arasında bir eşleştirme yapıyorlar. Eşleştirme kriterlerinde ehemmiyetli olan etkenler ise kontağınızı ne sıklıkla çevirdiğiniz, hangi mıntıkalarda kol dolaştığınız, rotanız, taşıtınızın markası, modeli gibi hususlar.

Reklam verecek işletmenin tüm koşullarını sağlıyorsanız, bu işten para kazanmak için öteki evrelere geçiyorsunuz. Taşıtınızın giydirilmesi, ne kadar vakitle vasıta kullandığınızı, nerelerde dolaştığınızı tanımlamak emeliyle vasıtanıza takip sistemleri takılması ve gereken öteki prosedürlerin yerine getirilmesi gibi. Natürel burada dikkat etkeniz gereken bir nokta var. Vasıtanıza reklam almak için alakalı kuruluşlardan bazı izinler almanız ve belirtilen ölçüde aidat ödemeniz gerekiyor. Tüm bunlar sizin tarafınızdan mı, yoksa işletme tarafından mı karşılanacak; bu stil suallerin yanıtlarını evvelden bilmiş olmalısınız. Şayet işletme; aidat, izin gibi giderlerinizi karşılamayacaksa da bunların tutarlarını bilebilir ve bir hesap yapabilirsiniz.

Atıyorum; vasıtanıza reklam almak için ödentiler, dokümanlar dahil 500 lira gider yapmanız gerekiyor. İşletme ise size ayda 300 lira ödeyeceğini söylüyor ve bir senelik uyuşma yapıyorsunuz. Neticede bu işten karlı çıkan yeniden siz oluyorsanız, vasıtanıza reklam alma işini ciddi ciddi düşünmelisiniz. Nitekim ne taş atacaksınız ne de kolunuz yorulacak. Yapmanız gereken tek şey rotanızda yol almak, şayet belirtildiyse o oranda km yapmak, belki muhakkak alanlara park etmek! Müziğinizi açın ve startı verin. Artık yakıta gelen zamlar uykularınızı kaçıramayacak, neşeyle otomobilinizi kullanmaya devam edebileceksiniz.

Kimler Otomobiline Reklam Alarak Para Kazanabilir?

Arabaya yaptığı giderden usanıp bıkan, ek kazanç elde etmek isteyen herkes bu usulü kullanarak para kazanabilir. İşine otomobiliyle gitmek isteyen ya da yalnızca yakıt parasını düşünmeden öylece gezmek isteyenler için de bu usul netlikle bir kurtarıcıdır. Yukarıyada ne demiştim, andırıyorsunuz değil mi? Aydınlanma safhası! Siz de vasıtanıza reklam alarak, zahmetsiz bir şekilde para kazanmayı düşünebilirsiniz. Kısacası gönül rahatlığıyla kontağı çevirin, hoşlandığınız caddelerde turlayın ve vasıtanızdaki reklam sayesinde elde edeceğiniz hasılatın neşesini çıkartın.

Otomobile Reklam Alarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Tamam taşıtıma reklam almayı düşünebilirim, ama hasılatım ne olacak? Usunuzdaki sual bütün olarak bu, değil mi? İşte yanıtı! Otomobilinizi tekerlekli bir reklam panosuna dönüştürmek istiyorsanız, aylık hasılatınız en az 250 lira olacaktır. Natürel bu maliyetler yaptığınız uyuşmaya göre değişkenlik gösterecektir.

Misalin; büyük bir markayla çalışırsanız, hasılatınız 1000 liraya kadar yükselebilir. Neticede otomobilinizi kullanmaya devam edeceksiniz, bir yandan da para kazanacaksınız. Sizce de gayet karlı ve basit bir para kazanma usulü değil mi? O halde bir an evvel araştırmaya başlayın ve profilinizi oluşturarak alakalı işletmelere müracaat etin.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir