İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aktar Açarak Gelir Elde Etmek

Aktar Açarak Gelir Elde Etmek
Aktar Açarak Gelir Elde Etmek

Aktar açmak için zorunlu dokümanların ne olduğunu bilerek işe başlayın. Aktar açmak için uymanız gereken idaremeliği iyice bilin. Şirketinizi açmak için uygun bir yer tanımlayın. Misalin; bulunduğunuz kentte kaplıcalar, termal oteller varsa, bunların yakınlarına aktar açmayı düşünebilirsiniz ya da yoğun sokaklar üzerine açılacak bir aktarın iyi iş yapacağını söyleyebilirim. Zira çoğu insan bir şey satın alacağını o şeyi gördüğünde hatırlar. Dükkanınızın yoğun bir yerde olması aynı zamanda rakamsız alıcını kazanmanızı sağlayacaktır. Mekan mevzusunda da uyuştuğumuza göre gelelim öbür unsurlara.

Aktarlarda satışı yapılacak ve yapılmayacak nebatlara gereken itinayı göstermelisiniz. Zira satışının yasak olduğu bir nebat suratından binlerce lira ceza yiyebilir, 100 lira kar edeceğim derken binlerce liralık hasara girebilirsiniz. Bu sebeple tüm kaidelere uyduğunuzdan emin olun. Baharatlarınızı ve nebatlarınızı idaremeliğe uygun şekilde kapalı muhafaza kaplarında gizlemeli ve her birinin üzerine hem Türkçe hem de Latince ismini yazmalısınız. Tanıtımınızı yapmak için mahallî kanallara reklam verebilir, el duyuruları dağıtabilir ve daha pek çok değişik yolla adınızı duyurmaya çalışabilirsiniz. Öte yandan aktarınız için bir internet sitesi kurarak, ülke çapında satış yapabilir ve nebatlarından çok daha fazla hasılat elde edebilirsiniz. Neticede bu iş şuurlu bir biçimde yapıldığı zaman hem teşebbüsçüsüne hem de alıcıya fayda sağlayan bir uğraş olacaktır. Siz uymanız gereken tüm kaideleri bildikten sonra, zati kısa müddette alıcı portföyünüzü oluşturur ve aktar işi yaparak para kazananlardan biri olursunuz.

Kimler Aktar Açarak Para Kazanabilir?

Aktar olmak için ya Sağlık Bakanlığından alınmış nebatsal drog satış evrakı adlı evraka sahip olacaksınız ya da Tıbbi ve Aromatik Nebatlar kısmından mezun olacaksınız. Her iki biçimde de aktar açabilirsiniz. Ama dediğim gibi, iş evrak almakla bitmiyor. İyi ve emin bir aktar olabilmek için kendinizi aralıksız yetiştirmeli, sattığınız nebatlarla alakalı suallere yanıt verebilmeli ve aktüel olmalısınız. Mahsul satışı yapmak için alıcılarınıza yanlış bilgi vermekten sakınmalı, kafanıza göre karışım hazırlamamalı, ciddi neticeler doğurabilecek gidişatlardan kaçınmalısınız. Başka Bir Deyişle bu iş dışarıdan göründüğü kadar kolay değildir. Şuradan 200 gram, şuradan 300 gram tartmakla işinizin biteceğini düşünüyorsanız yanılırsınız. Bu sebeple aktarlıkla alakalı her şeyi bildikten sonra bu işe girmenizi öneririm.

Aktar Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

İnsanların aktarlara olan alakasının gün geçtikçe çoğaldığını düşünürseniz, bu işin ne kadar hasılatlı olduğunu da az çok varsayım edebilirsiniz. Ama takdir edersiniz ki bu suale verilecek net bir yanıt yoktur. Çünkü sizin alıcıyla olan bağlantınız, aktarınızı nerede açtığınız, ne kadar nitelikli mahsul sattığınız, reklamınızı yapmak için hangi usullere müracaat ettiğiniz, kısacası çalışma biçiminiz hasılatınızı tanımlayan etmenler olacaktır.

Düşük anaparalı iş fikirleri arasında göze çarpan aktar açmak, pek çok bireyin cebini dolduran usullerden biri olmuştur. Şayet bu işin tüm detaylarını bildikten sonra aktar açma fikrine hala pozitif bakıyorsanız, o zaman hiç durmayın tenim. Daha ne diyeyim, kaderinizin ve paranızın bol olması dileğiyle, güzelce kalın…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir