İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Abajur Yaparak Para Kazanmak

Abajur Yaparak Para Kazanmak
Abajur Yaparak Para Kazanmak

Evden Para Kazanmak

Dekorasyon mahsullerine karşı herkesin özel bir alakası vardır. Hatta sadelikten hiçbir zaman bırakmayanlar dahi, mevzu dekor yapmaya geldiği zaman kendine “dur” demeyi bilemez. Üstüne bir de alacağınız dekorasyon mahsulü, konutunuzu hoşlaştırmak haricinde başka bir misyon daha görüyorsa, işte o zaman tadından yenmez. Eee abajurlar da tüm bu koşulları sağladığı için insanların en hoşlandığı aksesuarlar arasında. Biliyoruz ki insanlar hoşlandığı şeyler için para tüketmekten asla çekinmezler. Tümevarım felsefesiyle neticeye erişirsek, bu hoşlanılan mahsullerden para kazanmak hiç de makûs bir fikir değildir.

Evet, denetleyici usulümüzle yukarıyadaki neticeye eriştiğimize göre, gelelim bu işin uygulanış usullerine. Öncelikle, abajur yapmanın en cümbüşlü para kazanma usullerinden biri olduğunu öğrenmelisiniz. Zira bir yandan yaratıcılığınızı kullanacak, bir yandan yaptığınız mahsulden para kazanacağınızı öğrenecek, bir yandan da kendinize nitelikli bir uğraş bulmuş olacaksınız. Öte yandan bu işi istediğiniz zaman dilimleri arasında yapacak olmanız, işin avantajlarından bir tanesi. Ayrıca maharetine güvenen herkes, bu cümbüşlü uğraş sayesinde para kazanabilir. Bu da abajur yaparak para kazanma usulünün hanesine artı bir puan daha ilave ediyor. Her zaman satılacak bir mahsul olması da cabası! Sonuçta bu hoş aydınlatma aletleri, gerçekten cümbüşlü bir hasılat kapısı olabilir.

Abajur yapmak hakkında hiç bilgi sahibi olmasanız dahi, internette minik bir gezinti yaparak bu işin esas hatlarını bilebilirsiniz. Zati konutta minik birkaç sınama yaptıktan sonra, zaferli olacağınıza belirlim. Zati gerisi çorap söküğü gibi kendiliğinden gelecektir. Ortaya kendi imzanızı taşıyan mahsuller çıkardıkça ufkunuz daha da genişleyecek, her seferinde daha hoş ve değişik abajurlar yaptığınızı göreceksiniz. Ki yaratıcılık mevzusunda kendinize güvenmiyorsanız dahi, internetten binlerce değişik modele erişebilirsiniz. Bunlardan fikir almak belirlim işinize yarayacaktır.

Bu işe başlamak için çok fazla anaparaya da lüzumunuz olmayacak. Başka Bir Deyişle öyle büyük bir tehlikeye de girmiş olmuyorsunuz. En makûs olasılıkla yaptığınız mahsullerin elinizde kaldığını düşünün. O zaman da el emeğinizle ortaya çıkardığınız bu hoş aksesuarları, yakın etrafınıza, dostlarınıza armağan edebilirsiniz. Ama böyle bir şey olmayacağını da söyleyeyim. Öte yandan, ilk etapta 5-10 tane abajur yapacak malzeme alırsanız, bu işin ne kadar hasılatlı olduğunu daha iyi anlarsınız. Bu malzemeler içinde; ampul, elektrik kablosu, açma kapama düğmesi, abajur için kumaşlar, kağıtlar, plastikler gibi gayet ucuza satın alabileceğiniz şeyler vardır. Ayrıca işi bildikçe, tüm bu malzemeleri toptancılardan tedarik edebilir ve maliyetinizi asgari seviyelere düşürebilirsiniz.

Abajur işinin bir öteki avantajı da elinizde olan ve kullanmadığınız bir hayli değişik materyali değerlendirebilme fırsatını tutmanızdır. Mesela, alkol şişelerinden çok değişik ve şık abajurlar yapılabiliyor. Ya da artık giymediğiniz giysinizin kumaşlarından, üzerindeki taşlardan, zımbalardan faydalanabiliyorsunuz. Tüm bunları internetten öğrenebilirsiniz. Hatta kağıtlar, kutu meşrubatların açma halkaları, plastik-metal tabaklar, kaşıklar, balonlar, kavanozlar, iplikler kısacası istediğiniz her şeyi abajurlarınızda kullanabilirsiniz. Kavrayacağınız, yaratıcılığınızı konuşturmak tamamen sizin hünerinize kalmış.

Kimler Abajur Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler abajur yaparak para kazanabilir, sualine verilecek yanıt; para kazanmak isteyen herkestir. Başka Bir Deyişle çalışanlardan tutun da süresini boşa geçirmek istemeyen konut hanımlarına, talebelerden tutun da emeklilere varana kadar herkes, bu işin üstesinden gelebilir. Zira kaç saat çalışacağınız, kaç tane abajur yapacağınız tamamen size bağlıdır. Başka Bir Deyişle haftada bir gün izin kullanan bir çalışan olsanız dahi, izin gününüzde size kalan boş sürenizde abajur yapabilirsiniz. Neticede bu cins işleri yalnızca hobi emelli yapan rakamsız insan olduğunu unutmayın. Abajur yaparken hem eğlenecek hem dinlenecek hem de para kazanacaksınız. Fakat el hünerinizin olması ve yaratıcılık mevzusunda kendinize güvenmeniz gerektiğini de belirteyim. Başka Bir Deyişle hiçbir el beceriniz yoksa ya da sakarlıkta hudut tanımayanlar arasındaysanız, o zaman öğrenemem.

Abajur Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evet, gelelim bu işten ne kadar kazanç elde edeceğinize. Abajur yaparak ayda 1000 lira da kazanabilirsiniz 100 lira da. Zira buradaki tanımlayıcı etken kaç adet abajur yapıp, satış harekâtlarınız için ne kadar gayret tükettiğinizdir. Ayrıca abajur yapmak için kullanacağınız malzemelerin maliyetleri gayet uygun olduğundan, bu dekorasyon mahsullerindeki kar oranı oldukça yüksektir. Şöyle düşünün, en ucuz abajurlar dahi vasati 50 liradan satışa sunuluyor. Sizin yaptıklarınız ise tamamen özel ve el üretimi olacak. Ayrıca standart bir abajurun maliyeti size en fazla 30 liraya mülk olacaktır. Başka Bir Deyişle bir abajurdan en az 20 lira hasılat elde edersiniz. Ama bu maliyetler, ortaya çıkarttığınız mahsule ve kullandığınız malzemeye göre değişkenlik gösterecek. Bunu da hesaba katmalısınız. Misalin; özel sipariş üzerine bir abajur yaparsanız, ondan çok daha fazla emekçilik parası isteyebilirsiniz.

Peki, yaptığınız mahsulleri satamazsanız ne olacak? İçinizden geçen sual bu, değil mi? Hiç merak etmeyin, satacaksınız. En makûs olasılıkla yukarıyada bahsettiğim gibi beğendiklerinize birer abajur armağan edersiniz. Zira ilk etapta az rakamda abajur yapmanızı önermiştim. Zati dostlarınız, etrafınız sizin bu işle uğraştığınızı dinledikçe, onlara özel abajurlar yapmanızı isteyecek. İlaveten, yaptığınız abajurları alakalı şirketlere satmayı da düşünebilirsiniz. İnternetten satış yapmak da sınayabileceğiniz usuller arasında. Son olarak, hobi olarak yapılabilecek bu iş bir para kazanma eylemine dönüştükçe abajur yapmaktan çok daha fazla neşe alacağınızdan emin olabilirsiniz…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir